Η Εθνική νέων αναδείχτηκε ισόπαλη 3 - 3 με την Γαλλία σε φιλικό παιχνίδι

Σε φιλικό παιχνίδι στη Λιμόζ, η Εθνική Νέων αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με το αντίστοιχο συγκρότημα της Γαλλίας. Οι Γάλλοι προηγήθηκαν 2-0 με τέρματα των Γκρενιέ (47'), Μπολζουά (59'), όμως η Ελλάδα είχε το σθένος και ισοφάρισε με τους Κουτρουμπή (69'), Τσιτά (71')...

...Οι Γάλλοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Ταφέρ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, για να ισοφαρίσει πάλι ο Κουτρουμπής στο 93'.

Η ελληνική ομάδα και τα τρία γκολ τα έβαλε αγωνιζόμενη με δέκα παίκτες αφού στο 58' αποβλήθηκε λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας ο Λαγός, ενώ η εθνική ομάδα, είχε δοκάρι με τον Καρέλη στο 25'.

ΓΑΛΛΙΑ: Λεκόμπο, Σασό, Μαρτιάλ, Ριβιεράν, Βελέλ, Καπουτά (59' Ταφέρ), Φοφανά, Σουνού (46' Γκρενιέ), Μπολζουά, Μπακαπού, Μπουσάν.

ΕΛΛΑΔΑ: Καλδέλης, Αποστολόπουλος, Ποτουρίδης, Λαγός, Κοτσαρίδης, Μαχλελής (73' Τόσκας), Μάνταλος (60' Καρασαλίδης), Καρέλης, Κουτρουμπής, Παππάς (69' Βασιλείου), Βλαχοδήμος (65' Τσιτάς).